دکوراسیون عربی به سبک مراکشی

سبک مراکشی

سبک عجیب طراحی داخلی که از فرهنگ خاص مراکش الهام می گیرد و به معماری اسلامی نیز اشاره دارد. سبک مراکشی بر رنگ، الگو و طرح سنتی تمرکز دارد که ترکیبی از هر دو سبک است. غنای سبک مراکشی موجب تکمیل سبک های اسلامی و عربی شده است. وقتی هر دو سبک مراکشی و اسلامی را با سبک عربی مدرن ادغام می کنیم، محصول نهایی بسیار جذاب و لوکس به نظر می رسد. برخی از عناصر اصلی سبک مراکشی را می توانیم رنگ های سرزنده، مبلمان مخمل خواب دار، تزیینات، قالیچه، کاشی و موزاییک همچنین چراغ های آویزانی نامید.

دکوراسیون عربی به سبک مراکشی

دکوراسیون داخلی سبک مراکشی

سبک مراکشی یکی از عجیب و غریب ترین سبک های دکوراسیون داخلی ست که حضور آن در طراحی داخلی نمایی منحصر بفرد و جذاب ایجاد می کند. این سبک ترکیبی از سبک های مختلف از جمله سبک های عربی, آفریقایی و مدیترانه ای است, بنابراین با استفاده از این سبک شگفت انگیز میتوانید چندین سبک را در دکوراسیون خانه خود داشته باشید. به دلیل موقعیت جغرافیایی مراکش, طراحی داخلی در این کشور تحت تاثیر سبک های عربی قرار گرفته است و وجود قصرها و محله های تاریخی و زیبا حاکی از این واقعیت می باشند.

 

. دکوساین طراح و مجری دکوراسیون داخلی سبک مراکشی | مشاوره و اجرا : 09124652496

 

رنگ ها در سبک مراکشی

از ویژگی های بارز سبک مراکشی میتوان به استفاده از رنگ های پرانرژی و زنده اشاره نمود که همین امر باعث شده این سبک دکوراسیون در طراحی خانه های مدرن و سنتی اعمال شود و فضایی جذاب و پرنشاط ایجاد کند. سبک مراکشی نمادی از فرهنگ و تاریخ کشور مراکش است و با بهره گیری از بافت های رنگارنگ, طرح های هندسی و تزئینات جذاب دکوراسیونی بی نظیر در فضای خانه ایجاد می کند.

دکوراسیون عربی به سبک مراکشی

دیوارهای سبک مراکشی

دیوار خانه های مراکشی چند وجهی و دارای نمای کچی هستند و رنگ آمیزی آنها اغلب با رنگ های صورتی کمرنگ, بژ و سفید انجام می شود. رنگ های خنثی و کمرنگ برای رنگ آمیزی دیوارها و رنگ های شاد, پر انرژی و پر رنگ برای سایر المان های اتاق به کار می رود. رنگ های جسورانه و زنده مانند نارنجی, قرمز و آبی پررنگ رنگ های درخشان و پر انرژی هستند که در انتخاب مبلمان, فرش, پرده, کوسن و … کاربرد دارند.

 

. بیشتر بخوانید : دکوراسیون داخلی سبک عربی

 

مبلمان در سبک مراکشی

مبلمانی که در سبک مراکشی استفاده می شوند مبلمانی خاص و منحصر بفرد هستند که از چوب مشبک و منبت کاری شده ساخته شده اند. روکش این مبلمان از جنس مخمل و با نقش و نگار مراکشی می باشد.

 

معماری مراکشی

در معماری به سبک مراکشی از کاشی های پر نقش و نگار به عنوان کفپوش و دیوارپوش استفاده می شود. این کاشی های زیبا و جذاب برای دکوراتیو نمودن فضای آشپزخانه, حمام و سرویس بهداشتی کاربرد دارند.

برای دکوراتیو نمودن اتاق نشیمن به سبک مراکشی میتوان از فانوس های رنگارنگ, ظروف سنگی و عناصر فلزی و چوبی مشبک استفاده نمود. صنایع دستی مراکشی زیبایی بی نظیری دارند و برای مزین کردن فضای خانه به کار می روند. فانوس مراکشی از جمله عناصر دکوراتیو مخصوص سبک مراکشی ست که میتوان آن را در مکان های مختلف اتاق نشیمن یا اتاق خواب قرار داد. این فانوس ها به دلیل داشتن طرح های مشبک نور را با طرح های بسیار زیبا در فضا پراکنده می کنند.

 دکوراسیون عربی به سبک مراکشی

 

مشاهده نکات مهم، فیلم ها و تصاویر بیشتر در اینستاگرام : decosignco

 

 

مجموعه دکوساین با تکیه بر مهارت های مهندسی تیم خود با بیش از یک دهه فعالیت در زمینه های مشاوره، طراحی داخلی  و دکوراسیون داخلی،  معماری و معماری داخلی با کاربری های مختلفی همچون مسکونی، اداری، تجاری، تفریحی، ورزشی، اقامتی و …همراه است.