دکوراسیون داخلی به سبک مینیمال

دکوراسیون داخلی سبک مینیمال

در دکوراسیون داخلی به سبک مینیمال، مینیمالیست‌ها به ساده بودن و ساده گرایی شهرت دارند. در هنر نیز مینیمالیسم یک سبک بوده و هنرمند طرح یا اثر خود را با ساده‌ترین و حداقلی‌ترین ویژگی‌ها و جزییات خلق می‌کند.

طرفداران معماری مینیمالیستی مانند تادائو آندو، آلبرتو بائسا و جان پاوسون تلاش کردند تا از محدود کردن و به حداقل رساندن عناصر استفاده کنند تا ماهیت اصلی معماری را نمایان و برجسته کنند. معماران مینیمالیست ارزش زیادی برای فضای فراخ، پاکیزه و ساده قائل هستند.

از نظر آن‌ها همه چیزهایی که کاربرد ندارند باید حذف شوند و تنها چندین عنصر ضروری و اصلی باید باقی بمانند تا بتوان از حداکثر فضای موجود نهایت بهره را برد. از عبارت‌های “حداقل گرایی” و “ساده گرایی” نیز برای اشاره به سبک مینیمال استفاده می‌شود. هدف اصلی این سبک استفاده از حداقل عناصر برای مبارزه با مصرف گرایی و تجمل گرایی است.

دکوراسیون داخلی به سبک مینیمال

سبک مینیمال

پس می‌توان گفت ساده گرایی همان مینیمالیسم بوده و در صنعت دکوراسیون نیز به ساده‌تر کردن فضا و محیط و استفاده حداقلی از لوازم در هر بخش سبکمینیمال گفته می‌شود. سبکی که یکی از معروف‌ترین سبک‌های دکوراسیون داخلی به شمار می‌رود.

 

دکوساین طراح و مجری دکوراسیون داخلی سبک مینیمال | مشاوره و اجرا : 09124652496

 


سادگی در شکل و عملکرد بالا در سبک مینیمال

بسیاری از خانه‌های مینیمالیستی دارای یک طرح ساده، بی آلایش و کارآمد هستند و فضای موجود را بیهوده هدر نمی‌دهند و آن را شلوغ نمی‌کنند. در چنین خانه‌ای، همه چیز بر اساس نیاز ساکنان آن انتخاب می‌شود. این سادگی یا بهتر است بگوییم این ساده گرایی باعث ایجاد وضوح و آرامش در معماری بیرونی و در دکوراسیون داخلی خانه می‌شود. اشکال ساده، فضای کاربردی باز، دیوارهای داخلی کم، مکان‌های ذخیره سازی منحصر به فرد و مخفی و هرچیزی که باعث ساده شدن فضا شود، از ویژگی‌های برجسته طرح‌های مینیمالیستی هستند.

دکوراسیون داخلی به سبک مینیمال 

پوشش و رنگ ساده و طرح غیر پیچیده برای دیوارها

یکی دیگر از ویژگی های سبک دکوراسیون مینیمال، طراحی ساده و بدون طرح دیوارها و  یا حداقل طراحی کم است. وجود دیوارهای ساده موجب ایجاد حس آرامش در خانه می‌شود. در انتخاب رنگ دیوارها، رنگ‌های روشن به ویژه سفید در سبک مینیمال بیشتر مورد توجه قرار دارند.

استفاده از رنگ‌های روشن باعث می‌شود فضا فراختر و بازتر به نظر برسد و در عین حال حس پاکیزگی را به بیننده القا می‌کند. این به این معنی نیست که به جز رنگ سفید، رنگ‌های دیگر در سبک مینیمال جایی ندارند. نه! با وجود اینکه سفید پر استفاده‌ترین رنگ در سبک دکوراسیون مینیمالیستی است، می‌توانید از رنگ‌های دیگر نیز برای دیوارهای خانه خود استفاده کنید، اما سعی کنید فضایی رنگارنگ در خانه ایجاد نکنید و تا حد ممکن، تناژ روشن رنگ دلخواه خود را به کار ببرید.

 

بیشتر بخوانید : دکوراسیون داخلی سبک مدرن

 

فضای تمیز، باز و پر نور

استفاده از نور طبیعی بخشی از مفهوم خانه مینیمالیستی است. آیا دوست دارید اثرات کربن را درخانه خود کاهش دهید و در هزینه‌های گرمایش و روشنایی خود صرفه جویی کنید؟ جلوی نور طبیعی را نگیرید و از آن لذت ببرید! دقیقا به همین دلیل است که بسیاری از خانه‌های مینیمالیستی دارای پنجره‌های بزرگ یا پانل‌های خورشیدی بزرگی هستند.

با افزایش فزاینده در میزان جمعیت و اثرات مخرب زیست محیطی، خانه‌های مینیمالیستی راه حل خوب و کارآمدی برای افرادی هستند که به محیط زیست احترام می‌گذارند و قصد دارند از آن محافظت کنند. با اتخاذ شیوه زندگی مینیمالیستی، می‌توانید به نوبه خود نقش مهم و موثری در محافظت از محیط زیست داشته باشید. وجود پنجره‌های بزرگ، نورگیر خوب و فضایی پر نور یکی دیگر از ویژگی‌های سبک دکوراسیون مینیمال است.

دکوراسیون داخلی به سبک مینیمال

 

مشاهده نکات مهم، فیلم ها و تصاویر بیشتر در اینستاگرام : decosignco

 

 

مجموعه دکوساین با تکیه بر مهارت های مهندسی تیم خود با بیش از یک دهه فعالیت در زمینه های مشاوره، طراحی داخلی  و دکوراسیون داخلی،  معماری و معماری داخلی با کاربری های مختلفی همچون مسکونی، اداری، تجاری، تفریحی، ورزشی، اقامتی و …همراه است.