دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن و پذیرایی

اتاق نشیمن از مهم ترین بخش ها در هر خانه است. برای طراحی دکوراسیون داخلی آن باید از روش های اصولی و ایده های کاربردی استفاده شود. تا دکوراسیونی مدرن و شیک در فضای اتاق نشیمن ایجاد شود.

 

دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن در آپارتمان

فضای آپارتمان‌ها معمولا تنها ظرفیت برای پذیرایی یا نشیمن دارد. پس دکوراسیون پذیرایی و نشیمن با هم تلفیق شده و به سمتی رفته تا فضایی برای تامین آرامش و آسایش ساکنان خانه و میهمانان را در کنار هم فراهم آورد. البته گاهی نیز در برخی آپارتمان‌ها که فضا و سالن بزرگ‌تری در کنار آشپزخانه دارند از طریق چیدمان وسایل و برخی اصول طراحی داخلی پذیرایی و اتاق نشیمن از هم جدا می‌شود. اما در واقع در نهایت شاهد اتاق‌های تفکیک شده‌ نیستیم.

دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن 

تفکیک پذیرایی از نشیمن

اگر فضایی دارید که می‌توانید در آن طراحی داخلی پذیرایی و اتاق نشیمن را در کنار هم اما مجزا داشته باشید، می‌توانید از ایده شلف‌ها یا پارتیشن‌ها برای جدا کردن این دو فضا استفاده کنید. اگر پارتیشن‌ها از نوعی باشند که دید را کامل نمی‌بندند و مانع از عبور نور نمی‌شوند بهتر است.

 

تفکیک فضا با کمک تفکیک رنگ

رنگ‌ها برای پذیرایی بهتر است گرم و رسمی باشند و برای نشیمن سرد و خنثی. در این بین تنها رعایت هارمونی رنگی بین طراحی داخلی پذیرایی و اتاق نشیمن تفکیک شده کافی است. الزامی به هماهنگی کامل ندارید. فراموش نکنید رعایت یک سبک طراحی در این دو فضا الزامی است. نمی‌توانید چیدمان پذیرایی را کاملا سنتی و ایرانی انتخاب کنید. اما نشیمن را مینیمال و مدرن. اینکار منزل شما را به نمایشگاه مبلمان و دکوراسیون شبیه می‌کند.

 

. دکوساین طراح و مجری دکوراسیون داخلی | مشاوره و اجرا : 09124652496

 

 

فراموش نکنید دو فضای تفکیک شده در نهایت در یک سالن واحد هستند. با در نظر گرفتن این اصل می‌توانید مبلمان راحتی یا پایه‌دار متناسب با فضاهای خود را انتخاب کنید. استفاده از فرش‌ها در نقاط مرکزی طراحی داخلی پذیرایی و اتاق نشیمن نیز در تفکیک این دو فضا به شما کمک می‌کند. نشیمن را با تابلو عکس‌های خانوادگی صمیمی‌تر کنید. می‌توانید در دیوارخالی آن از قفسه‌های کتاب استفاده کنید و دکوراتیو‌ها را بیشتر در فضای اختصاص یافته به پذیرایی به کار بگیرید. امکان انتخاب لوستر و منبع نور هم متناسب با هر فضا و اصول طراحی داخلی پذیرایی و اتاق نشیمن وجود دارد. آباژورهای رومیزی برای فضای پذیرایی و پایه بلند برای فضای نشیمن مناسب‌تر هستند. همچنان پیشنهاد می‌شود گیاهان را به منزل خود دعوت کنید. این مورد تنها اصلی است که در هر سبک طراحی جایگاه خود را حفظ می‌کند.

 

مبلمان اتاق نشیمن

امروزه اغلب افراد برای طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن منزل خود از مبلمان استفاده می کنند که طرح و رنگ و اندازه مبلمان می تواند روی جذابیت بیشتر دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن تاثیرگذار باشد.

بهتر است مبلمان اتاق نشیمن را با توجه به اندازه اتاق نشیمن انتخاب کنید. اگر فضای نشیمن منزل شما کوچک است بهتر است از مبلمان با طرح ساده و ظریف و رنگ روشن استفاده کنید. برای اتاق نشیمن با اندازه بزرگ می توانید از انواع مبلمان با طرح های شلوغ و ساده و رنگ های روشن و تیره استفاده کنید.

 

فرش اتاق نشیمن

اگر دکوراسیون و چیدمان‌تان به سبک مدرن می‌باشد، بهتر است به سراغ فرش‌هایی با طراحی جدید و مدرن بروید. فرش‌های وینتیج، ساده و تک‌رنگ، فرش‌هایی با نقوش هندسی و همچنین فرش‌های طرح افشان از جمله مواردی هستند که برای طراحی نشیمن مدرن مناسب هستند.

اگر دکوراسیون و چیدمان‌تان سنتی است که مسلما فرش‌های ایرانی با نقوش سنتی بهترین انتخاب برای شما هستند.

بهتر است فرشی را انتخاب کنید که از نظر اندازه مناسب فضای نشیمن‌تان باشد. به طور کلی فرش هرگز نباید از یک گوشه‌ی دیوار شروع و به گوشه‌ی دیگر دیوار ختم شود. بلکه همواره بهتر است متناسب با چیدمان فضا از هر طرف طرف به اندازه‌ای حاشیه‌ی خالی داشته باشید.

 

 

. بیشتر بخوانید : دکوراسیون داخلی آشپزخانه

 

پرده های نازک و روشن اتاق نشیمن

باید به این نکته اشاره کنم که در سبک مدرن اغلب از پرده استفاده نمی شود که این مورد با فرهنگ ما ایرانی ها سازگار نیست. پس همان طور که در قسمت های بالاتر اشاره کردم، برای ایجاد جلوه ای شبیه به طراحی پلان باز بهتر است مانند نشیمن ، زیر پرده ای روشن و نازک و از جنس حریر تهیه کنید.

 

وسایل تزئینی در نشیمن های کوچک

برای تکمیل طراحی داخلی پذیرایی و اتاق نشیمن خود، از اکسسوری‌ها کمک بگیرید. آینه‌های بزرگ دیواری متناسب با سبک دکوراسیونی که انتخاب کرده‌اید می‌تواند در بزرگتر نشان دادن فضا و کمک کند. آینه را مقابل یا نزدیک به منبع نور نصب کنید تا انعکاس آن بهره‌مند شوید. میز را شیشه‌ای انتخاب کنید. اینکار فضا را بزرگتر نشان می‌هد. فرش‌های کوچکتر نیز در همین راستا قدم برمی‌دارند. از قفسه‌ها و شلف‌های کمدی دوری کنید. اینکار فضای نشیمن را شلوغ می‌کند. علاوه بر اینکه چندان مناسب فضای پذیرایی نیستند. بهتر است از قفسه‌های دیواری در تعداد کم کمک بگیرید. گلدان‌های می‌توانند آرامش و انرژی‌های مثبت فضای نشیمن را افزایش دهند. علاوه بر این می‌توانند رنگ‌های زنده و حیات‌بخش را به فضای نشیمن شما هدیه دهند. از تابلوهای افقی استفاده کنید. می‌توانید از ترکیب چند تابلو کنار هم بهره ببرید تنها به خاطر داشته باشید که از شلوغی بیش از حد دوری نمایید.

 

دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

 

مشاهده نکات مهم، فیلم ها و تصاویر بیشتر در اینستاگرام : decosignco

 

 

 

 

مجموعه دکوساین با تکیه بر مهارت های مهندسی تیم خود با بیش از یک دهه فعالیت در زمینه های مشاوره، طراحی داخلی  و دکوراسیون داخلی،  معماری و معماری داخلی با کاربری های مختلفی همچون مسکونی، اداری، تجاری، تفریحی، ورزشی، اقامتی و …همراه است.