دکوراسیون داخلی تجاری

دکوراسیون داخلی تجاری

دکوراسیون داخلی تجاری امری چالش برانگیز می باشد. این امر شامل هتل، سالن های پذیرایی، رستوران، مغازه و فضاهای خرده فروشی، بیمارستان، داروخانه، آزمایشگاه، کتابخانه، مدارس، فروشگاه های زنجیره ای، مراکز خرید، و هر مورد مشابه دیگری می شود.

فضا باید کارآمد، مقرون به صرفه، و در عین حال منحصر بفرد و جذاب باشد. علاوه بر این، انتظارات دائما در حال تغییر هستند بنابراین کسب و کارها نیز باید تغییر کنند.

برای این منظور آنها از طراحان داخلی استفاده می کنند تا نیاز های مشتریان را بررسی کرده و فضا را طبق نظر آنها تغییر دهند. خوشبختانه برخی از ترندهای جدید موجب شده مشتریان جذب این طراحی ها شوند.

 

 

 

دکوساین طراح و مجری دکوراسیون داخلی سبک مینیمال | مشاوره و اجرا : 09124652496

 

طراحان دکوراسیون داخلی تجاری در واقع چه کاری را انجام می دهد؟

طراحان داخلی فضای تجاری، امنیت و کارآیی طراحی را بدون اینکه از سبک و زیبایی شناسی کار صرف نظر کنند، در اولویت قرار می دهند. بعنوان مثال، یک هتل مجلل در صورتیکه بخواهد به حداکثر سود برسد، نیاز به فضای کافی برای پذیرایی از تعداد زیادی میهمان دارد.

طراحان داخلی مجرب، می دانند که چگونه بدون طراحی های محدود کننده کار خود را به بهترین شکل انجام دهند. علاوه بر این، آنها باید مطمئن شوند که همه چیز در راستای ساختار فیزیکی امن و بی خطر می باشد.

آنها به شدت درگیر فرآیند بازسازی و نوسازی می باشند و از نزدیک با تولیدکنندگان و پیمانکاران در ارتباط هستند تا تصمیمات ساختاری مهم مانند جزئیات معماری، نور، طراحی سقف و کف، محل قرارگیری پنجره ها، و بروز رسانی های فنی را اتخاذ نمایند.

علاوه بر این، آنها گسترۀ پروژه را مشخص می کنند، طرح های اولیه و برنامه ها را رسم می کنند، مواد مورد نیاز را انتخاب می نمایند، و وظایف مهمتر دیگری را نیز بر عهده دارند. وقتی مرحلۀ ساخت و ساز به پایان رسید، طراحان در فرآیند طراحی، ساختار فیزیکی را به ساختاری واقعی و زنده تبدیل می کنند.

 

بیشتر بخوانید : دکوراسیون داخلی سبک مدرن

 

طراحان داخلی فضای تجاری سبک های مختلفی را بر اساس نیازهای کسب و کار مورد نظر انتخاب می کنند و آنها را با طرح های رنگی، مبلمان، پارچه، دیوار، پنجره ها، آثار هنری، اکسسوری، و غیره عملی و واقعی می سازند. یک طراح داخلی فضای تجاری باتجربه و ماهر می تواند یک کسب و کار معمولی را به یک کسب و کار بینظیر و درآمدزا تبدیل کند.

آنها پروژه ها را سریع پیگیری می کنند، جنبه های مختلف کسب و کار را بررسی می کنند و با استفاده از توانایی درونی خود فضاهای بزرگ را طوری طراحی می کنند که مشتریان عاشق آن شوند .

دکوراسیون داخلی تجاری 

تُن های پر رنگ برای دکوراسیون داخلی تجاری

با نمایش زیبایی ذاتی طبیعت، رنگ های پر رنگ و خنک از مُدهای سال جاری هستند. رنگ های ذغالی و طوسی که با کمی سبز آغشته شده اند را مشاهده نمایید. آنها را با رنگ عاجی، کهربایی، و خاکستری مایل به قهوه ای ترکیب کنید تا تعادل را حفظ نمایید. اگر در نهایت احساس می کنید همه چیز بی روح شده است، کمی قرمز تند و یا لیمویی پر رنگ اضافه کنید.

 

مقیاس های بزرگ و طرح های هندسی

طرح های فضاهای کوچک شامل کف هتل ها یا بیمارستان ها می باشد. این طرح ها به کسب و کارهای مختلف کمک می کند تا هویت شخصی خود را برای مشتریان به نمایش گذارند.

 

شکل ظاهری دکوراسیون داخلی تجاری بر عملکرد اولویت دارد.

در گذشته اولین عاملی که تصمیات برای خرید مبلمان دفاتر را تحت تاثیر قرار می داد هزینه بود.

اما امروزه با تمرکز و توجه بیشتر بر طرح های هندسی، مبلمان محل کار باید در عین مقرون به صرفه بودن، کارآمد نیز باشد.

منتظر ویژگی های بیشتر مانند دسته های قابل تنظیم، و پشتیِ سر برای صندلی ها و همینطور میزهای ایستاده و یا با ارتفاع بلند، در محل کار باشید.

علاوه بر این، مشتریان بدنبال کیفیت هستند و مبلمان تجاری نیز باید این ویژگی را داشته باشند و از مواد مقاوم مانند چوب های روستایی، مواد فلزی، و یا شیشه های حرارت دیده تولید شوند.

 

ترکیبات ناگهانی و عجیب در دکوراسیون داخلی تجاری

امروزه طراحان داخلی در حال گذار از تم هایی با فرمول واضح و جایگزین کردن آنها با انواع مختلف ترکیبات عجیب هستند تا فضاهای کاری را منحصر بفرد سازند.

بعنوان مثال، با افزایش استفاده از کاشی های نامتقارن برای کف که ممکن است گاهی نیز عجیب بنظر برسد، می توان به سبک های جدید و منحصربفردی دست یافت.

 

دکوراسیون داخلی تجاری دو منظوره

در نتیجۀ تمامی این محدودیت های بودجه که وجود دارد، کسب و کارهای بدنبال راه های جدیدی برای ذخیرۀ سرمایۀ خود می باشند. طراحان تجاری گزینه های مختلفی را ارائه می دهند که اغلب آنها طراحی هایی چند منظوره می باشند.

بعنوان مثال، پُر کردن قفسه های بایگانی با صندلی های کشویی که برای جلسات فوری و غیرمنتظره بسیار مناسب هستند. اگرچه صندلی های سالن دسته هایی برای قرار دادن تبلت ها دارند و کارمندان برای کار کردن حتما نباید پشت میزشان بنشینند.

 

دکوراسیون داخلی تجاری سازگار با محیط زیست

با توجه به اینکه شرکت ها تحت فشار هستند تا به تعهدات اجتماعی پایبند باشند، رغبت فراوانی به سمت استفاده از طراحی های تجاریِ سازگار و دوست دار محیط زیست نیز بوجود آمده است.

در حالیکه استفاده از شیشه عموما به معنی هدر رفت انرژی می باشد، پیشرفت های نوین در طراحی پنجره نشان می دهد. این امر دیگر مورد تایید نیست و شیشه نیز به مرور زمان به گزینه ای در جهت سازگاری با محیط زیست تبدیل شده است.

استفاده از شیشه های فتوولتائیک را در نظر بگیرید که نسل جدیدی از با نصب آنها، سلول های خورشیدی بصورت مستقیم در سطح پنجره قرار داده می شوند. این امر موجب جذب انرژی نیز می شود.

 

همکاری نه انزوا

در دورۀ افزایش تعاملات و ارتباطات مداوم، دیگر نیازی نیست که کارمندان امروزی در اتاق های کوچک و بدون نور مشغول بکار شوند. در نتیجه، فضاهای تجاری در حال حرکت بسمت مشارکت بیشتر، از طراحان داخلی می خواهند تا در محیط کارشان فضای بیشتری ایجاد کنند. میزها با پنل های شفاف و کوتاه از هم جدا می شوند و یا حتی این تقسیم بندی ها بکلی برداشته می شود و محیط کار بصورت دایره ایجاد می گردد تا تعاملات و انتقال دانش بیشتر شود.

البته برای بیشتر فضاهای تجاری بازسازی هایی تا این حد گسترده امکان پذیر نیست. در عوض، تاکید بر روی ایجاد تغییرات کوچک تر مانند تغییر در دکور مبلمان و یا رنگ آمیزی فضا می باشد که بدون صرف هزینه های زیاد تغییراتی در فضای کار ایجاد شود.

 

 

مشاهده نکات مهم، فیلم ها و تصاویر بیشتر در اینستاگرام : decosignco

 

مجموعه دکوساین با تکیه بر مهارت های مهندسی تیم خود با بیش از یک دهه فعالیت در زمینه های مشاوره، طراحی داخلی  و دکوراسیون داخلی،  معماری و معماری داخلی با کاربری های مختلفی همچون مسکونی، اداری، تجاری، تفریحی، ورزشی، اقامتی و …همراه است.