سبک ساحلی دکوراسیون داخلی

سبک دکوراسیون ساحلی با الهام از طبیعت ساحل و دریا، فضایی آرامش بخش و دوست داشتنی را در داخل خانه به وجود می آورد . بخاطر همین خصوصیات، یکی از سبک های محبوب و پرطرفدار بین مردم جهان به حساب می آید. برای کسانی که شیفته آمیختن رنگ‌ها، الگوها و نقش‌مایه‌های متفاوت با یکدیگرند، تزیینات برگرفته از طبیعت بهترین منبع الهام است. گرمای تابستان و لذت حضور در دامان طبیعت حال ما را خوش می‌کند. اگر نمی‌توانیم به دامان طبیعت پناه ببریم با ترفندهایی می‌توانیم آن را به خانه بیاوریم. یکی از بهترین روش‌ها انتخاب سبکی است که حس بودن در طبیعت را در محیط اطراف ما زنده می‌کند این نوع دکوراسیون به غیر از ویلاهای ساحلی، در خانه های مدرن شهری نیز اجرا می شود.

سبک ساحلی در دکوراسیون داخلی 

سبک دکوراسیون ساحلی چیست؟

همان طور که از نام این سبک پیدا است، در سبک دکوراسیون ساحلی از ویژگی ها و عناصر موجود در ساحل و دریا در چیدمان و دیزاین خانه استفاده می شود تا آرامش به فضای داخلی انتقال داده شود. همچنین این سبک برای افرادی مناسب خواهد بود که از قدم زدن به روی شن های گرم ساحل و گوش دادن به صدای امواج دریا لذت می برند. ناگفته نماند که سبک دکوراسیون ساحلی دارای انواع مختلفی است.

 

 

. دکوساین طراح و مجری دکوراسیون داخلی سبک ساحلی | مشاوره و اجرا : 09124652496

 

دکوراسیون منزل و دنیای رنگ‌های دریایی در سبک ساحلی

انتخاب رنگ در این سبک بیشتر از انواع آبی و سبزآبی‌ها و ترکیب با رنگ سفید است تا خنکی و لطافت دریا را تداعی کند. رنگ‌های صدفی مانند صورتی صدفی و زرد‌های درخشان و رنگ‌های گرم دیگر هم دیده می‌شوند ولی بیشتر رنگ‌های خنک اهمیت دارند و به عنوان مزه فضا محسوب می‌شوند. (این رنگ‌ها را می‌توان از روی عکس‌ها و تصاویر نواحی ساحلی آسان‌تر و بهتر انتخاب کرد.) به غیر از رنگ‌هایی که اشاره  شد، خاکستری‌های روشن و تیره و همنشینی‌شان با رنگ‌های خاکی و سفالین به مجموعه تکامل می‌بخشند و طیف‌های مختلف رنگ سبز، عضو مطرح این پالت رنگی است.

سبک ساحلی در دکوراسیون داخلی 

سبک دکوراسیون ساحلی مدیترانه ای

این سبک دکوراسیون سال های زیادی است که در خانه های ساحلی کشورهایی مانند یونان، اسپانیا و ایتالیا استفاده می شود که از ویژگی های اصلی آن می توان به استفاده از رنگ روشن، چوب های مستحکم، فلز و آهن سیاه و دکوریجات و لوازم حکاکی شده در محیط خانه اشاره کرد.

 

. بیشتر بخوانید : دکوراسیون داخلی مدیترانه ای

 

سبک دکوراسیون ساحلی جزایر استوایی

این سبک نمایانگر اعتقادات و رسوم مردم بومی جزایر هاوایی و جزایر اقیانوس آرام می باشد که در دکوراسیون خانه، از طرح و نقش های مناطق استوایی، عناصر طبیعی، چوب درخت ساج و دکوریجات دریایی و بومی استفاده می کند.

 

سبک دکوراسیون ساحلی آمریکایی

این سبک ساحلی، به آرامش و راحتی که در فضای داخلی ایجاد می کند، شناخته می شود که در حال حاضر یکی سبک های دکوراسیون پرطرفدار در آمریکا می باشد. همچنین از ویژگی های اصلی آن می توان به فراوانی نور طبیعی در فضا، استفاده از رنگ سفید با طیف گرم، استفاده از رنگ های اقیانوسی، استفاده از مبلمان راحتی و دکوریجات دریایی اشاره کرد. به یاد داشته باشید که دکوراسیون ساحلی آمریکایی نوعی از سبک مدرن و معاصر است که به علت محبوب بودن و مناسب بودن برای خانه های امروزی، بسیار پرطرفدار می باشد.

سبک ساحلی در دکوراسیون داخلی 

 

مشاهده نکات مهم، فیلم ها و تصاویر بیشتر در اینستاگرام : decosignco

 

 

مجموعه دکوساین با تکیه بر مهارت های مهندسی تیم خود با بیش از یک دهه فعالیت در زمینه های مشاوره، طراحی داخلی  و دکوراسیون داخلی،  معماری و معماری داخلی با کاربری های مختلفی همچون مسکونی، اداری، تجاری، تفریحی، ورزشی، اقامتی و …همراه است.