دکوراسیون داخلی پاساژ

امروزه با توجه به افزایش تعداد مراکز خرید و پاساژها در شهر ها ، مورادی  که شما در طراحی خارجی و دکوراسیون داخلی مراکز خرید به کار می برید به شدت در جذب مشتریان شما تاثیر گذار است.

این که شما طراحی دکوراسیون داخلی چه مرکز خریدی را انجام می دهید نیز بسیار حائز اهمیت می باشد. برای مثال اگر شما طراحی دکوراسیون داخلی یک مرکز خرید تخصصی طلا و جواهرات را انجام می دهید ، این طراحی باید کاملا با یک مرکز خرید پوشاک متفاوت باشد.

در زیر تلاش کرده ایم مواردی که در طراحی دکوراسیون داخلی مراکز خرید تاثیر گذار هستند را برای شما بیان کنیم.

 

نمای خارجی ساختمان مرکز تجاری

این روز ها با توجه به افزایش تعداد مراکز خرید در تمامی شهر ها اولین نکته ای که می تواند حائز اهمیت ویژه ای باشد و اولین مرحله در جذب مشتریان به مرکز خرید شما می باشد نمای خارجی آن است. شما باید بهترین نمای خارجی با رنگ بندی و نورپردازی های بسیار مجلل را به نمایش بگذارید. به این دلیل که نمای خارجی این مراکز می تواند به نوعی شناسنامه ی مرکز خرید شما باشد و می تواند مشتریان را ترقیب کند که که به این مرکز وارد شوند.

 

نمای داخلی پاساژ

زمانی که شما از یک نمای بیرونی بسیار مجلل برای مرکز خرید استفاده می کنید باید در طراحی دکوراسیون داخلی نمای داخلی این مراکز دقت بشتری داشته باشید. اگر نمای داخلی شما متناسب با نمای بیرونی نباشد می تواند اصطلاحا مشتری را دفع کند . اما اگر این طراحی را به زیبایی و با دقت زیاد انجام دهید طبیعتا آنها از ورود به مرکز خرید شما در ابتدا حس رضایت خوبی را به دست خواهند آورد ، و بعد از آن به مراتب خرید های بهتر و بیشتری را در زمان های مختلف از مرکز خریدتان انجام خواهند داد.استفاده از رنگ ها ، نورپردازی ها و .... مواردی هستند که باید در این مراکز در انتخاب آنها دقت نمایید.

 

نورپردازی مجتمع تجاری

نورپردازی مجتمع بسیار پر اهمیت است. مخصوصا اگر مرکز خرید شما دارای سقف بلند و طبقات متعددی باشد. حتما باید تلاش کنید که در طول روز از نور خورشید بهره ی بسیار خوبی بگیرید و هم مغازه داران و هم مشتریان را از تابیدن نور طبیعی محروم نکنید و در هنگام شب نیز باید با نورپردازی های متناسب با محیط چه از نظر میزان نور و چه از نظر مکان هایی که این نور ها را طعبیه خواهید کرد ، هنر طراحی خودتان را هم برای مغازه داران و هم برای مشتریانی که به این مراکز خرید وارد می شوند به نمایش بگذارید. دقت کنید این نورپردازی می توانید هم به فروشندگان در فروش محصولاتشان و هم به خریداران در یک انتخاب و  خرید خوب کمک بسیار زیادی را انجام دهد.

 

طراحی لابی مرکز تجاری

لابی در مراکز خرید به نوعی قلب تپننده مراکز خرید به حساب می آید . از فضاهایی برای استراحت کردن مشتریان به هیچ عنوان  غافل نشوید ، حتما تلاش کنید  فضایی برای قرار دادن گلدان های طبیعی و یا درختچه هایی که با سلیقه طراحی شما و متناسب با محیط انتخاب شده است بهره خوبی ببرید. اگر مرکز خرید شما دارای آبنما می باشد ، طراحی حوض ، فواره ها و نورپردازی آن بسیار مهم است و می تواند به مشتریان حس آرامش زیادی القا کند و آنها را به خرید راحت تر و با کیفیت تر کمک نماید.

ضمنا اگر مرکز خرید شما دارای فضایی برای رستوران ها و یا کافی شاپ ها در لابی خود می باشد ، جا نمایی این مراکز می تواند بسیار پر اهمیت باشد، به گونه ای که این مراکز نه مزاحمتی برای دیگر خریداران به وجود بیاورد و هم اینکه افرادی که از این رستوران ها و یا کافی شاپ ها استفاده می کنند نهایت لذت و آرامش را در این مراکز تجربه کنند.

اگر در طراحی لابی مرکز خرید بتوانید از تابلو های راهنمایی برای سر در گم نشدن مراجعه کنندگان استفاده کنید ، کمک بسیار زیادی به آنها خواهید کرد.

 

طراحی راهروها و مکان قرار گیری آسانسورها

در طراحی راهروها باید دقت بسیار زیادی داشته باشید ، به طوری که مشتریان را گمراه نکند و از فضای مناسبی برای حرکت کردن و دسترسی کامل به تمامی فروشگاه ها برخوردار باشد.

ضمنا باید در طراحی مکان قرار گیری آسانسورها نیز دقت زیادی داشته باشید ، هم دسترسی به آنها راحت و آسان باشد و هم مزاحمتی برای تردد دیگر مراجعین و فروشندگان آن قسمت ایحاد نکند.

 

طراحی مکان سرویس بهداشتی

وجود سرویس بهداشتی عمومی در مراکز خرید بسیار اهمیت دارد. به این دلیل که بعضی از افراد زمان زیادی را در این مراکز جهت خرید سپری میکنند. شما حتما به تعداد مناسبی سرویس بهداشتی نیاز خواهید داشت. اما این که این سرویس ها را در چه قسمتی قرار دهید که هم دسترسی بسیار راحتی برای مراجعین داشته باشد و هم اینکه بوی نامطبوع سرویس بهداشتی برای بقیه افرادی که در حال خرید در این مراکز هستند مزاحمت ایجاد نکند به توانایی شما در طراحی وابستگی مستقیم دارد.

 

تهویه مرکز تجاری

شاید پر اهمیت ترین مورد از نظر مراجعه کنندگان به یک مرکز خرید ، نوع سیستم تهویه این مراکز باشد. تهویه ای که بتواند مشتریان را در هوای سرد و گرم در امان نگه دارد و آنها بتوانند بدون دغدغه و نگرانی در فصل های مختلف سال در این مراکز به خرید بپردازند . شما می توانید از یک رایحه بسیار ملایم و مطبوع نیز در سیستم تهویه استفاده کنید که هم فضا را خوشبو نگه دارید و از این بوی خوب برای خرید راحت تر و آسان تر مشتریان به فروشندگان رضایت بیشتری را انتقال دهید.دقت نمایید که دمای مطبوع و رضایت بخش را در نظر بگیرید و در طراحی کانال های این تهویه ها دقت لازم را انجام دهید ، به این صورت که حتی الامکان در دید مراجعین قرار نداشته باشند و آنها فقط از دمای مطبوعی که شما طراحی کرده اید لذت ببرند.

 

طراحی ویترین مغازه ها

قطعا طراحی دکوراسیون بیرونی ویترین مغازه ها بر عهده طراح دکوراسیون داخلی مرکز می باشد. شما باید یک طرحی را انتخاب نمایید که با طراحی داخلی ، خارجی و طراحی دیگر نقاط این مراکز همخوانی داشته باشد . هم بتواند به مشتریان در انتخاب محصول موردنظرشان کمک کنید و هم مغازه داران بتوانند از این فضا که مهمترین بخش فروشگاهشان می باشد به بهترین شکل و با بیشترین کاربرد استفاده نمایند.

 

مجموعه دکوساین با تکیه بر مهارت های مهندسی تیم خود با بیش از یک دهه فعالیت در زمینه های مشاوره، طراحی داخلی  و دکوراسیون داخلی،  معماری و معماری داخلی با کاربری های مختلفی همچون مسکونی، اداری، تجاری، تفریحی، ورزشی، اقامتی و …همراه است.